TECHNIKI ZDOBIENIA. CZYLI JAK ZDOBI SIĘ KUBKI REKLAMOWE
kubki reklamowe

Techniki zdobienia kubków reklamowych. Czyli jak zdobi się kubki reklamowe.

Przyjazne kontakty oraz pozytywny wizerunek firmy

Spersonalizowane upominki cieszą się niegasnącą popularnością już od wielu lat, w tym kubki reklamowe. To wspaniałe rozwiązanie dla właścicieli firm, którym zależy, aby marka wyróżniała się na tle konkurencji. Wiadomo, jak  szczególnie ważny jest odpowiednio prowadzony marketing w dzisiejszych czasach. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich są kubki reklamoweKielce to miasto, w którym można odnaleźć firmy specjalizujące się w produkcji gadżetów z logo firmy. Wykonać je można na wiele różnych sposobów.

Techniki zdobienia kubków reklamowych

Każda metoda znakowania kubków niesie za sobą swoje plusy oraz minusy. Ma też swoje odbicie na funkcjonalnościpraktyczności i estetyce produktu. Tylko dokładne przejrzenie i zapoznanie się z technikami może zapewnić zadowolenie z wykonanej usługi, najwyższą jakość oraz spełnienie oczekiwań klientów, którzy zostaną obdarowani gadżetem reklamowym. Jakie są najpopularniejsze sposoby?

Nadruk bezpośredni na kubki reklamowe

Zależy Ci na niskich kosztach produkcji, ale jednocześnie dużej trwałości? Być może właśnie to będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie. Metoda nadruku bezpośredniego wykorzystuje sitodruk, który porusza się od razu na powierzchni np. kubka reklamowego. Następnie wzór jest wypalany w wysokiej temperaturze, sięgającej nawet 800 stopni Celsjusza. Dzięki temu druk jest trwały i odporny również na wielokrotne czyszczenie mechaniczne. Musisz jednak wiedzieć, że znaczącą wadą tej techniki jest brak możliwości zdobienia powierzchni trudniej dostępnych. W przypadku kubka są to okolice tzw. „ucha” oraz np. dna, gdzie nierzadko chcemy umieścić jeszcze jakiś projekt. Jeśli jednak wzór ma być jedynie na głównych częściach, to jest to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie.

Kalkomania na kubki reklamowe

Tę metodę, wykorzystującą sitodruk pośredni, można uznać za najstarszą i stosunkowo najprostszą. Wykonuje się ją poprzez przenoszenie wzoru na powierzchnię kubka za pomocą specjalistycznej kalki. Stąd właśnie jej nazwa – kalkomania. Jej największymi atutami jest trwałość zdobienia oraz możliwość pokrycia sporej powierzchni. Takie kubki można spokojnie czyścić w zmywarce, ponieważ wzór pozostanie nienaruszony. Minusem jest jednak pewne ograniczenie w odwzorowywaniu kolorystycznym, ze względu na specyficzny skład farb.

Kalkomania organiczna

Ten wariant kalkomanii uznaje się za jedną z najnowocześniejszych metod. Kalkomania organiczna swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wykorzystaniu specjalistycznych, poliuretanowych farb, które pomagają otrzymać szczególnie żywe, bogate kolory. Ten sposób produkcji sprawdzi się przy skomplikowanych wzorach. Wcześniej przygotowane i wydrukowane na specjalnym papierze zdobienie przenosi się na powierzchnię kubka. Największą zaletą jest skład farb – nie zawierają one metali ciężkich, są dzięki temu dużo bezpieczniejsze. Jednakże ich wadą jest mniejsza wytrzymałość i odporność na długotrwałe użytkowanie. Takie kubki raczej nie nadają się do mycia mechanicznego.

Termo Ink

Ta wyjątkowa odmiana kalkomanii organicznej zapewnia efekt zaskoczenia na twarzy użytkowników. Niepozorny kubek reklamowy pokazuje swoją unikalność wzoru dopiero pod wpływem wysokiej temperatury, czyli np. gdy wleje się do niego wrzącą wodę. Metoda, zwana inaczej Magic Printem, działa w ten sposób, dzięki wykorzystaniu warstwy specjalnej farby, która zawsze jest w odcieniu głębokiej czerni. Można jednak stosować ją na różnych kolorach kubków, dlatego stworzenie wyjątkowego projektu wcale nie musi być trudne. Dopasowanie do każdego kształtu kubka i wspomniany efekt „wow” – to główne zalety Termo Inku. Jednakże warto pamiętać, że zalecane jest jednak mycie ręczne. Zmywarka mogłaby doprowadzić do zniszczenia specjalnego wzoru.

Piaskowanie

Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda wykorzystuje dobrodziejstwo piasku. Przygotowany wzór, który ma zostać umieszczony na kubku, jest przyklejany do powierzchni, a następnie piaskowany pod wysokim ciśnieniem. Można używać barwienia. Warto jednak pamiętać, że przy tej technice, wzór zawsze będzie odrobinę wklęsły, jednakże to najczęściej zapewnia najwyższą jakość oraz trwałość. Piaskowanie zapewnia długie użytkowanie.

Nadruk tablicowy

Kolejną ciekawostką, tuż obok Termo Inku, jest wykorzystanie potencjału farby, która pozwala pisać na niej kredą. To fantastyczna okazja, aby pozostawić klientowi pole do spersonalizowania upominku. Subtelniejsze logo z pewnością zostanie docenione. Metodę nadruku tablicowego można z powodzeniem łączyć z innymi metodami nadruków. Powstały w ten sposób kubek reklamowy będzie na swój sposób unikatowy – zupełnie tak, jak Twoja firma. Wbrew pozorom taki drobiazg może być czyszczony w zmywarce i używany w mikrofali.

Ostatnia, ale niebagatelna kwestia na Kubki reklamowe

Dbałość o środowisko jest coraz ważniejszym czynnikiem. Gadżety ekologiczne z Kielc? – kubki są przedmiotami wielokrotnego użytku, raczej niewykonane z plastiku. Działają pozytywnie na wizerunek firmy i nie wpływają negatywnie na stan środowiska naturalnego. Można powiedzieć, że to rozwiązanie idealne.

Brak komentarzy

Napisz komentarz