Czy warto wybrać ekologiczne torby papierowe do pakowanie produktów?
ekologiczne pakowanie produktów

Ekologiczny sposób pakowania produktów

EKOLOGICZNY SPOSÓB PAKOWANIA PRODUKTÓW

Ekologiczne torby papierowe to świetna alternatywa dla reklamówki foliowej czy innej siatki stworzonej z tworzywa sztucznego, potocznie mówiąc plastiku. Sukcesywnie zaśmiecają one naszą planetę. Wykonując codzienne czynności takie jak zakupy i kupując każdorazowo plastikową torbę, przyczyniamy się niestety do niszczenia naszego środowiska naturalnego. Dane są bezlitosne – przeciętny obywatel rocznie produkuje średnio do 30 kg plastiku! Biorąc pod uwagę, że przeciętne gospodarstwo domowe składa się ze średnio czterech domowników, liczba ta sięga 120 kg! A to tylko jedna rodzina. Strach liczyć, ile śmieci z tworzyw sztucznych produkują razem obywatele Polski, a to przecież tylko jeden kraj w Europie. Recyklingowi poddawane jest tylko 14% takich śmieci. Reszta zalega w lasach albo trafia do oceanów, niszcząc organizmy tam żyjące. Czy naprawdę musi tak być? Nie!

Ekologiczne torby papierowe – czyli podstawa pakowania

Eko torby papierowe to świetna alternatywa dla niszczących środowisko plastikowych opakowań. Dlaczego? Plastikowe tworzywa rozkładają się od 100 do 1000 lat, a papierowa torba potrzebuje na to od kilku tygodni do około pół roku!

Poza zakupami mamy jeszcze okolicznościowe okazje takie jak urodziny. Zazwyczaj torebki prezentowe wykonane są z papieru ze sporą domieszką szkodliwego plastiku. Torby papierowe, które Wam prezentujemy są w 100% ekologiczne i można używać ich wiele razy! Kto powiedział, że papierowa torba musi być nietrwała? Nasze produkty wykonane są w niezwykle solidny sposób. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dlaczego są tak solidne? Dlatego, że stworzone są z ekologicznego materiału. Papier to produkt pozyskiwany z drewna, więc jest przyjazny naturze i ulega znacznie krótszemu rozkładowi niż tworzywo sztuczne. Wytwarzając torby papierowe, dbamy o środowisko i dokładamy jakże cenną cegiełkę do recyklingu, który jest bardzo ważnym elementem ochrony środowiska. Przyczyniamy się tym samym do znacznej redukcji odpadów szkodliwych dla człowieka, zwierząt i roślinności.

Ekologicznie i bezpiecznie

Mało kto, zdają sobie sprawę z faktu, że na rynku jest dostępnych wiele rodzajów opakowań i eko wypełniaczy do paczek, Warto żeby były one z biodegradowalnych materiałów, z recyklingu, dodatkowe nadające się do ponownego przetworzenia., Torby papierowe z nadrukiem mogą skutecznie zastąpić opakowania, które są dla środowiska szkodliwe, jednocześnie zapewniając ten sam poziom bezpieczeństwa zapakowanych przedmiotów.

 • Ich masowa produkcja, czyli kilkadziesiąt tysięcy sztuk miesięcznie, nie wpływa negatywnie w żadnym stopniu na środowisko naturalne, ponieważ surowce pozyskiwane do produkcji papieru są pozyskiwane z drzew, czyli z natury – wszystko zostaje w przyrodzie!
 • Są lekkie i elastyczne. Przechowywanie ich nie jest uciążliwe, bowiem po złożeniu wyglądają jak grubsza kartka papieru, która przecież wszędzie się wpasuje;
 • Tajemnica tkwi w gramaturze. Im wyższa, tym papier jest grubszy i trwalszy. W zależności od przeznaczenia torby papierowej gramatury różnią się, jednak z powodzeniem można stwierdzić, że nawet te najlżejsze torby są dużo trwalsze niż zwykła plastikowa torebka;
 • Jest to produkt wielokrotnego użytku. Papierowe torby prezentowe również, ponieważ wcale nie trzeba za każdym razem kupować nowej , by czymś kogoś obdarować, a nawet jeśli to nadal zostajemy w przyjaźni z naszą planetą, bo nie zaśmiecamy jej szkodliwymi odpadami, trudnymi do recyklingu;
 • Torby papierowe nie muszą być szare i nudne! Do wyboru mamy szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Nasze produkty często nawet nie wyglądają jak zrobione z papieru.

Ciekawe pakowanie prezentów? Tak ale eko!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, lubiących oryginalne spersonalizowane prezenty, mamy przyjemność przedstawić nasz unikalny produkt – indywidualne torby papierowe!

 • Lubisz trafiać w gusta najbliższych? Nie kupujesz byle czego? Chcesz, aby poza zawartością torba prezentowa również była niepowtarzalna? Możesz stworzyć własną grafikę lub zlecić nadrukowanie konkretnego napisu! Dzięki temu obdarowany będzie miał absolutną pewność, że to, co znajduje się w torbie jest właśnie dla niego!
 • Torby z nadrukiem stają się również świetną pamiątką, którą stawiamy w honorowym miejscu tak jak wszystkie unikalne rzeczy!

Czy ekologiczne torby papierowe i opakowania mogą być oryginalne?

Samemu trudno to wykonać, ale możesz zlecić to nam, a otrzymasz profesjonalnie wykonaną torbę z nadrukiem. Idealny prezent na 18. urodziny dla znajomego czy chłopaka lub dziewczyny. Perfekcyjnie sprawdzi się jako nietypowy gadżet i niewątpliwie wzbudzi niemałe zainteresowanie współbiesiadników!

 • Nadruki wykonywane metodą sitodruku, m.in. w kolorach CMYK;
 • Dzięki temu, że posiadamy profesjonalny sprzęt, czas realizacji jest niezwykle krótki, a produkty zawsze są wysokiej jakości;
 • Dbamy o atrakcyjny wygląd naszych produktów, bo wiemy, że papierowe torby nie muszą być nudne i jednokolorowe.

Jako, że przykładamy szczególną uwagę do szczegółów, do wyboru są różne rodzaje rączek do papierowych toreb. Zależnie od przeznaczenia, wielkości i wagi prezentu, który umieścimy w papierowej torbie, oferujemy:

 • Mocowania z płaskim uchem, które idealnie się nadadzą do przenoszenia lekkich rzeczy;
 • Rączki ze skręcanym uchem, przeznaczone do transportu nieco cięższych prezentów lub ich większej ilości w jednej torbie.

Torby papierowe z Kielc to produkt przemyślany od A do Z. Na każdą okazję, na każdą ewentualność, na każdą okoliczność. Nasze torby to produkt solidny i przyjazny środowisku! Nie zwlekaj – odłóż plastikowe torby do lamusa i wspieraj z nami planetę, kupując nasze produkty!

Z naszych obserwacji wynika, że choć opakowania ekologiczne oraz torby papierowe nie są jeszcze używane w każdej branży, będzie się to bardzo szybko zmieniać. Zmieniająca się świadomość klientów i właścicieli biznesów sprawi, że będzie coraz chętniej sięgać po ekologiczne rozwiązania.

Brak komentarzy

Napisz komentarz