5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe z nadrukiem
5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ TORBY PAPIEROWE Z NADRUKIEM

5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe z nadrukiem

5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ TORBY PAPIEROWE Z NADRUKIEM

Coraz częściej na ulicach naszych miast widzimy indywidualne torby papierowe z nadrukiem. Kielce, Szczecin czy Kraków – niezależnie od szerokości geograficznej moda na torby papierowe się nasila. Ten trend nie bierze się znikąd. Ceny toreb stają się coraz atrakcyjniejsze, reklamówki foliowe wykonane są z nietrwałych tworzyw i generują dużo problemów podczas użytkowania, torby papierowe można wykorzystać też do segregowania oraz przechowywania materiałów w domu. Torby papierowe laminowane warto też posiadać z innych powodów. Poniżej przedstawiamy listę pięciu powodów, które naszym zdaniem są najważniejsze.

Powód pierwszy – indywidualne torby papierowe z nadrukiem to potencjalna wizytówka Twojej marki

Wśród różnorodnych gadżetów reklamowych nadal najpopularniejszymi są długopisy oraz pendrivy. Te jednak trudno byłoby nam pokazać szerszej publiczności. Inaczej ma się sprawa z torbami papierowymi. Możemy na nich dodać logo własnej firmy, a dzięki temu, że są to produkty wielokrotnego użytku, konsumenci chętnie będą korzystać z nich czy to na zakupach, czy podczas wręczania upominków. W ten sposób ekspozycja na pożądany przez nas nadruk jest zwielokrotniona i trafia do przestrzeni publicznej. Innym istotnym czynnikiem wizerunkowym jest CSR, czyli corporate social responsibility. To koncepcja, według której przedsiębiorstwo już na etapie budowania strategii uwzględnia ochronę środowiska. Rosnąca świadomość ekologiczna mieszkańców Polski wpływa na dokonywane wybory konsumenckie. Chętniej sięgamy po produkty firm, które działają w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Torba papierowa laminowana, w przeciwieństwie do toreb foliowych jest przyjazna środowisku i dzięki temu wysyła sygnał do odbiorców, że nasza firma jest godna zaufania.

Powód drugi – w trosce o środowisko

Rocznie umiera ponad milion zwierząt przez plastikowe śmieci w różnego rodzaju akwenach. Do mórz i oceanów trafiają zabawki, butelki po napojach, korki, plastikowe torebki i wiele innych przedmiotów. To wszystko efekt nadprodukcji plastiku, która na przełomie ostatnich pięćdziesięciu lat wzrosła ponad dwustukrotnie. Średni czas użytkowania foliówki to około 25 minut. Ten sam produkt rozkłada się później od 100 do 400 lat. Statystyki są zatrważające. Każdego roku zalewamy torbami globalny rynek – według statystyk jest ich ponad 500 miliardów. Co zużywamy do ich produkcji? Ropę, gaz, wodę i energię, czyli nic, co mogłoby pomóc ludzkości w walce z efektem cieplarnianym. Nie bez kozery mówimy, że to właśnie torebki foliowe są jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń Ziemi. Odpowiedzią na ten problem są właśnie torby papierowe laminowane, które nie tylko sprzyjają ekologii, ale są trwalsze, efektowniejsze oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Dodatkową zaletą produktu jest też fakt, że po zużyciu jest poddawany recyklingowi, czyli wykorzystany do ponownej produkcji. Warto przy tym odnotować, że nawet jeśli indywidualne torby papierowe z nadrukiem nie zostaną przekazane do sortowni, pod wpływem działania naturalnych czynników atmosferycznych samoistnie ulegną pełnej biodegradacji już w ciągu dwunastu miesięcy.

Powód trzeci – trwałość i odporność na uszkodzenia

Z pewnością są trwalsze materiały niż papier, ale umówmy się, toreb papierowych z nadrukiem nie kupujemy dla ich nośności. Nie możemy jednak nie zauważyć, że w porównaniu ze zwykłymi foliówkami, do toreb papierowych łatwiej włożymy pewne artykuły. Próba przeniesienia dwóch kilogramów jabłek w zwykłej torbie plastikowej często kończy się rozerwaniem. Ten sam materiał w torbie papierowej nie powoduje żadnych uszkodzeń. A jeśli dla naszych klientów przeznaczymy torby na papierze kredowym, możemy być pewni że wytrzyma ona długie miesiące.

Powód czwarty – można wykonać dowolny nadruk

Torby papierowe laminowane to swego rodzaju opakowanie, na którym możemy zamieścić dowolny nadruk. Może to być już wspomniane wcześniej logo firmy, ale także zdjęcie przyjaciela, który ma akurat urodziny, chwytliwy slogan lub efektowny i rzucający się w oczy wzór. Nadruki wykonywane są przy pomocy bezpiecznych technik takich jak offset, sitodruk i fleksodruk. Umożliwiają nadruk na całej powierzchni torby, także ich środka (offset). Dodatkowo pozwalają na zastosowanie wybranych uszlachetnień takich jak na przykład laminowanie. Takie torby wytworzone są z papieru kredowego, który w procesie produkcji został najpierw zadrukowany, a następnie pokryty odpowiednim rodzajem kompozytu. Do tego typu zleceń wykorzystuje się papier kredowy o gramaturze 170g, ale bez problemu można również zastosować grubszy papier. Dzięki niemu wygląd opakowania jest ekskluzywny, a sama torba staje się wytrzymała.

Powód piąty – nieskończenie wiele zastosowań torby papierowej z nadrukiem

Jeśli słyszycie słowo uniwersalne, od razu do głowy powinny Wam przyjść torby papierowe. Kielce, Madryt czy Mediolan – dobrze wykonany produkt odnajdzie się w każdym warunkach. Indywidualne torby papierowe z nadrukiem polecamy szczególnie restauracjom, cateringom i innym branżom gastronomiczno-spożywczym, gdyż posiadają certyfikację zezwalającą na kontakt produktu z żywnością. Spełniają także wiele innych ról w naszym życiu. Firmy traktują je jako opakowanie produktu oraz dodatkową reklamę. Dla konsumentów są niezastąpionym elementem podczas zakupów. Torby papierowe laminowane to także efektowna forma wręczania prezentu najbliższym, oraz odpowiedni produkt do przechowywania drobnych przedmiotów w szufladach. Coraz częściej możemy spotkać się także z zastosowaniem toreb do dekorowania mieszkania i ogrodu. Zazwyczaj pełnią wtedy funkcję lampionu, osłonki na doniczki kwiatów lub pojemników na cukierki.

Brak komentarzy

Napisz komentarz