Oryginalne zaproszenie ślubne - Poznaj najnowsze trendy z branży!
zaproszenia slubne

Oryginalne zaproszenie ślubne

ORYGINALNE ZAPROSZENIE ŚLUBNE

Jeśli nie odpowiadają nam klasyczne zaproszenia ślubne, możemy wybierać bardziej oryginalne zaproszenie ślubne. To świetne rozwiązanie, jeśli cenimy sobie niepowtarzalne motywy, które będą pasować do naszego charakteru czy zainteresowań.

Czy warto wybrać nietypowe zaproszenia ślubne?

Współcześnie pary coraz częściej decydują się na wybór spersonalizowanych i unikalnych zaproszeń. Oryginalne zaproszenie ślubne to świetny dodatek do klasycznej uroczystości, który świetnie uzupełnia tematyczną imprezę. Takie zaproszenia mogą być inspirowane ulubionymi książkami, grami, filmami, serialami, muzyką czy też wieloma innymi motywami. Dla par z dużym poczuciem humoru dobrą propozycją będą śmieszne zaproszenia ślubne.

Oryginalne zaproszenia ślubne, czyli sposób na pokazanie swoich charakterów

Tradycyjne zaproszenia ślubne kielce to wzory klasyczne, które można bardzo często spotkać. Dla wielu par są one nudne i oklepane. Osobom kreatywnym, pełnym pomysłów o nietuzinkowym podejściu do ceremonii, lepszą propozycją będą oryginalne zaproszenie ślubne zaproszenia ślubne odzwierciedlające charakter przyszłych małżonków i ich upodobania. Ważne jest również to, aby zaproszenia pasowany do stylu, w jakim zostanie przygotowana cała uroczystość. W przypadku ślubu rustykalnego, zaproszenia swoim wzorem powinny do niego nawiązywać. Jeśli ślub nie będzie szablonowy, zaproszenia ślubne również nie powinny takie być. Można je przygotować w sposób samodzielny czy też wybrać jeden z dostępnych szablonów.

Propozycje niepowtarzalnych zaproszeń ślubnych

1. Rustykalne zaproszenia na wesele


Nawiązują one do tradycji ludowych, zwyczajów i lokalnego folkloru. To nie typowe propozycje, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Do wyboru mamy na rynku wiele ciekawych wzorów, które spodobają się wszystkim gościom. Doskonałe, zwłaszcza jeśli wesele przygotowane będzie w stylu wiejskim, czyli na przykład odbędzie się ono w sali weselnej z klepiskiem czy drewnianymi ławami, na wolnym powietrzu czy w remizie strażackiej. Zaproszenia w tym stylu nawiązują do rodzinnych tradycji i z pewnością zwłaszcza dla starszych członków rodziny będą miłym elementem wydarzenia.

2. Ekologiczne zaproszenia ślubne

Kolejna propozycja, która zyskuje coraz to większą popularność. Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome tego, jak ważna jest ekologia. Zaproszenia w stylu eko są modną wersją, która wygląda, jakby była samodzielnie przygotowana przez przyszłą Parę Młodą. Produkowane są one z ekologicznych materiałów, w tym również bezpiecznych dla środowiska farb. To propozycja dla osób, którym zależy na przyrodzie, starają się być blisko z naturą i nie chcę w żaden sposób jej szkodzić. Często wybierają je wegetarianie czy weganie.

3. Spersonalizowane zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Takie indywidualne zaproszenia ślubne ze zdjęciem pozwolą wszystkim gościom nieco przybliżyć swojego ukochanego czy ukochaną. Można na nich umieścić wiele zdjęć, poczynając od dzieciństwa a zakończyć na wspólnej fotografii. Świetna opcja, aby zaprosić bliższą i dalszą rodzinę. Warto rozważyć zaproszenia ze zdjęciem, jeśli planujemy wesele na wiele osób, a z niektórymi dawno się nie widzieliśmy.

4. Humorystyczne zaproszenia ślubne

Doskonałe dla par z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Mogą mieć one postać zabawnych rysunków z karykaturami przyszłych małżonków i zabawnymi wierszykami. Panuje tutaj duża dowolność, takie zaproszenie będzie znakiem dla gości, że wesele z pewnością nie będzie nudne i sztywne, a pełne rozrywki. Ciekawą propozycją są balony, na których widnieje zaproszenie na ślub w postaci wierszyka czy humorystycznego napisu. Goście udają się na wesele z balonami, które stanowią nie tylko zaproszenie, ale również świetny element dekoracyjny, który będzie wyglądał doskonale na pamiątkowych zdjęciach. Goście podczas zdjęcia mogą je na przykład wypuścić w powietrze, uzyskując świetny efekt na zdjęciu.

5. Zaproszenia wykonane ręcznie

Jeśli mamy odpowiednią ilość czasu i chęci, a także zdolności artystyczne, możemy zdecydować się na samodzielnie przygotowanie zaproszeń ślubnych. To opcja dla indywidualistów, którzy nie lubią schematycznych rozwiązań. Do wykonania tego typu zaproszeń przydadzą nam się różne elementy dekoracyjne. Możemy przygotować papier perłowy, piórka, kolorowe cyrkonie, tasiemki i wszystko to, co nam się podoba. To my decydujemy o tym, co dokładnie znajdzie się na ślubnych zaproszeniach, jaki papier wykorzystamy, jaką czcionkę, wielkość i kształt zaproszeń itp. Możemy zdecydować również o tekście, jaki znajdzie się w nich, czy też wierszykach. Samodzielnie zrobione zaproszenia będą unikalnym dodatkiem do całej ceremonii i świetną pamiątką dla gości.

Ciekawym rozwiązaniem będą przestrzenne zaproszenia składane. Ich wykonanie można oczywiście zlecić specjaliście, aczkolwiek rodzina i przyjaciele z pewnością docenią trud włożony w ich wykonanie przez przyszłą Parę Młodą. Do ich zrobienia będziemy potrzebować dosyć grubego papieru, kokardek, tasiemek i dowolne dekoracje. Zakupić je można przez Internet lub też w pasmanterii. Do ich wykonania wystarczy kreatywność i fantazja, no i oczywiście odrobina wolnego czasu.

Brak komentarzy

Napisz komentarz